TehnikaTesti

Samsung Galaxy Buds3

Glasbeno doživetje z umetno inteligenco.

Samsung je v zadnjih nekaj letih postal eno vodilnih imen na področju brezžičnih slušalk, saj vedno znova in znova postavljajo nove standarde na trgu. S tretjo generacijo ušesnih slušalk Galaxy Buds3 so dokazali, da lahko združijo tehnološko naprednost, dizajn in inteligentne funkcije v eno napravo. Splošno sem na avdio področju zanesenjak proizvajalcev, ki sodijo med “statement” za kakovost glasbe, kot sta denimo Sennheiser in AKG, a Samsungova najnovejša generacija je dokazala, da se lahko kakovost zvočnega užitka poslužijo tudi globalne znamke. V preteklih letih sem preizkusil številne slušalke in moram potrditi, da so Buds3 prilezle visoko po lestvici.

Samsung je pri Galaxy Buds3 odločno prekinil s preteklostjo in predstavili povsem prenovljeno obliko, ki deluje moderno ter hkrati funkcionalno. Tokrat so se odločili za klasičen odprt tip slušalk s kotno obliko, kar omogoča udobno prileganje v ušesni kanal. Nič več neprijetnega pritiska ali občutka tujka v ušesu – Buds3 so z maso le 4,7 grama lahkotne in skoraj neopazne tudi po več urah uporabe. Seveda gre tu za osebno preferenco, tistim, ki so bolj aktivni med uporabo slušalk, svetujem izbiro Buds3 Pro, ki imajo na koncu silikonski nastavek za boljšo stabilnost. Za vsakdanjo nošnjo, predvsem v pisarni ali v vozilu, pa bodo Buds3 precej bolj udobne in dovolj stabilno nameščene v ušesih.

Kupci bodo lahko izbirali med dvema barvnima odtenkoma, in sicer srebrnim, kakršne so preizkušene slušalke in klasičnim belim. Srebrna barva deluje izjemno kovinsko in daje precejšen premijski občutek, enako velja za ohišje, ki s prijetno težino zakriva plastičnost.

Eden glavnih adutov Galaxy Buds3 je nedvomno izvrstna zvočna izkušnja. Slušalke so opremili z 11-milimetrskimi dinamičnimi zvočniki, ki zagotavljajo bogat in uravnotežen zvok. Basi so globoki, a ne pretirani, višji toni pa ostanejo ostri brez neprijetnih popačenj. Med poslušanjem različnih žanrov glasbe, od težkega metala, do elektronike, je vselej zagotovljen dober zvok, kajti slušalke premorejo sposobnost ohranjanja dinamičnosti ob vsaki skladbi. Seveda lahko glede na osebne preference uporabniki prilagodijo zvok (viski toni, nizki toni …) v aplikaciji Galaxy Wearable. Podpora za 24-bitni/96kHz zvok s tehnologijo Seamless Codec omogoča zvok studijske kakovosti, kar bo razveselilo tudi najzahtevnejše ljubitelje glasbe.

Z aktivnim odpravljanjem hrupa sem se pri klasičnih earbudsih tokrat srečal prvič, večinoma smo te tehnologije vajeni pri večjih »čezusešnih« slušalkah. Čeprav pri Buds3 tesnjenje ni na nivoju zaprtih slušalk, ANC razmeroma dobro odpravlja neprijetne motnje, predvsem se je razlika v kakovosti zvoka poznala pri vožnji z električnim avtomobilom, ko so vsi šumi zaradi pomanjkanja ropota motorja bolj izpostavljeni, in so Buds3 lepo zakrile zvok ceste ter piš vetra – slednje seveda ni priporočljivo, saj med vožnjo potem ne slišimo pomembnih informacij iz okolice. Sistem ANC sicer deluje tako, da se slušalke namesto statičnega odpravljanja hrupa prilagajajo v realnem času. Pri uporabi v zaprtem prostoru – pisarni ali v kavarni, – način preglednosti poskrbi, da jasno slišimo okolico brez snemanja slušalk. V primeru, da večkrat snemamo slušalke iz ušesa, je Samsung med nastavitvami ponudil prikladno rešitev, ki ob odstranitvi slušalka prekine predvajanje zvoka in potem samodejno nadaljuje ob ponovni vstavitvi. Na ta način ni potrebno vedno pritiskati tipke za pavzo ali segati po mobilniku.

Umetna inteligenca danes igra ogromno vlogo v tehnološkem svetu, od naprednih klepetalnikov in pomočnikov, do vključevanja v obdelavo fotografij in informacij. Samsungu to področje vsekakor ni tuje, saj so z zadnjimi generacijami pametnih naprav občutno razširili poseganje umetne inteligence, kar so seveda uporabili tudi pri novih slušalkah. Na krovu Buds3 je Galaxy AI, ki prinaša nekatere futuristične funkcije, med katerimi izstopa predvajanje v realnem času, ko so slušalke povezane s skladnim Galaxy pametnim telefonom in tako v živo predvajajo pogovore, kar pride prav na potovanjih. Obenem je ponujeno prilagodljivo optimiziranje zvoka, ko slušalke s pomočjo umetne inteligence analizirajo obliko ušesa in nastavitve prilagodijo za najboljšo izkušnjo.

Za zanesenjake je še vedno na voljo upravljanje na dotik s številnimi funkcijami, kot je »ščip« spodnjega dela palčke za pavzo ali nadaljevanje predvajanja, z drsno gesto vzdolž rezila pa prilagodimo glasnost. Upravljanje je resnično enostavno in intuitivno, kaj hitro nam pride pod kožo, čeprav različni proizvajalci izbirajo svojevrstne geste. Tisti, ki imajo raje bolj moderen pristop, se bodo lahko poslužili glasovnega upravljanja. S slednjim lahko ustavimo ali nadaljujemo predvajanje glasbe, prestavimo na naslednjo pesem ali se vrnemo, uravnavamo glasnost, in sprejmemo ter zavrnemo prihajajoči klic.

Pri brezžičnih slušalkah je dolgotrajnost baterije nadvse pomemben dejavnik. Z vklopljenim aktivnim odpravljanjem hrupa lahko Buds3 predvajajo glasbo do 5 ur, skupaj s polnilno baterijo ohišja pa do 24 ur. Brez vklopljenega ANC pa se čas predvajanja podaljša na 6 ur oziroma 30 ur s polnilnim ohišjem. Baterija ohišja z zmogljivostjo 515 mAh je opremljena s hitrim polnjenjem, ki v samo nekaj minutah povrne dovolj energije za več ur poslušanja.

Galaxy Buds3 se najbolje povezovanjo s Samsungovimi napravami, a se odlično obnesejo tudi s telefoni drugih proizvajalcev. Pri povezavi s Samsungovim pametnim telefonom imamo dostop do aplikacije Galaxy Wearable, s pomočjo katere se slušalke hipoma povežejo, potem pa lahko preprosto upravljamo številne nastavitve. Teh dobrin žal nisem doživel pri povezavi z iPhoneom, kjer gre le za osnovno povezavo prek Bluetootha, saj Samsungova aplikacija pričakovano v trgovini ni dostopna. Vsekakor boste v tem primeru deležni odlične glasbene kulise, a za maksimalni izkoristek slušalk je priporočljiva uporaba Androidnega telefona.

Funkcija PC Auto Switch omogoča samodejno preklapljanje med napravami, kar pomeni, da lahko uporabnik preklopi iz tablice ali računalnika na telefon brez kakršnegakoli ročnega povezovanja. Dodatna funkcija Auracast omogoča predvajanje zvoka na več napravah hkrati, kar je idealno za skupno poslušanje glasbe ali ogled filmov. Z vgrajeno stopnjo zaščite IP57 so slušalke odporne na vodo in prah, tako lahko brezskrbno uživamo v glasbi tudi med športno aktivnostjo.

Po temeljitem testiranju lahko z gotovostjo rečem, da so nove Samsung Galaxy Buds3 med boljšimi izbirami brezžičnih slušalk na trgu. Združujejo odličen zvok, napredno odpravljanje hrupa in pametne funkcije. Za vse, ki iščejo kakovostno zvočno izkušnjo, dolgotrajno udobje in napredno povezljivost, so Galaxy Buds3 s ceno okoli 140 evrov, odlična izbira. Če ste uporabnik Samsungovih naprav, bo brezhibna integracija še toliko bolj prišla do izraza, a tudi tisti, ki uporabljate druge znamke, boste nad temi slušalkami zagotovo navdušeni.

Žiga Kolman
foto: caranduser.com

Povezani članki

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Preberite še
Close
Back to top button