TehnikaTesti

Samsung Galaxy Fit3

Ob vzpostavljanju pametne vadbene ure sem se spomnil odstavka iz knjige z naslovom Faktografija, kjer avtor Hans Rosling izpostavlja konkurenčna tveganja pri lansiranju detajlirano namenskih produktov. Vzpostavitev Galaxy Fit3 z iOS sistemom se ni obnesla.

Ponovim vajo parjenja ure s telefonom, ki podpira operacijski sistem Android. Medtem pa se vrnimo k zgodbi. Higienski vložki so dodobra razdelana tržna niša. Vsaj tako se nam sprva zdi. Proizvajalci se na vse pretege trudijo prepričati klientelo z lansiranji specialnih vložkov. Ti so ultra tanki, prijetno debeli, fantastično opojni, skoraj nevidni … pridevnikov zlahka ne zmanjka. Hec pa je v tem, da vso napenjanje možganov razvojnikov in marketingarjev, doseže približno 300 milijonov žensk.

Po drugi strani pa na trg higienskih vložkov prihaja 2 milijardi žensk, ki si bodo lahko privoščile vložek. Prvič v življenju! Slednje ne iščejo nevidnih in tankih, ampak preprosto preverjen vložek, ki služi svojemu namenu. In točno takšne je pri nas skorajda že nemogoče najti na trgovinskih policah. Zakaj? Težko rečem, po drugi strani pa proizvajalci zgubljajo trg, saj bi lahko služili na količini.

In čemu takšen nesmiseln uvod? Na podobno vižo očitno igrajo tehno giganti? Nisem prepričan, da je Samsung v poziciji, kjer lahko preprosto onemogoči parjenje svojih dodatkov z operacijskimi sistemi, ki niso Android. Ali povedano drugače, Samsung si je zaprl možnost prodaje ure Galaxy Fit3 kar 1,46 milijarde ljudem. Ja, toliko je uporabnikov iOS sistema, sklepajoč po letošnji majski statistiki platforme Bankmycell.

Škoda, saj je vadbena ura z vstopno ceno 79 evrov lahko zelo vabljiva odskočna deska za nekoga, ki si želi imeti pametno uro, a v štartu ni pripravljen odšteti vsaj 5-kratni znesek Samsung Galaxy Fit3. Dostopna cena se ne pozna na vizualni podobi ure, ki ima aluminijasto ohišje in 4-centimetrski (1,6-palčni) zaslon. Ob tem gre poudariti, da je ohišje vodotesno do 50 metrov ter odporno na prah po standardu IP68. Priročno, če boste uro uporabljali namensko, za športanje, tako kot je bila zasnovana.

Uporaben trik je integriran sistem menjave paščkov, kakor tudi zapenjanje in pospravljanje ostanka pod pas. S tem se prepreči morebitno opletanje med športnimi aktivnostmi. In teh ura vsebuje vsaj 100. Prednastavljene aktivnosti, na podlagi katerih se nato zbirajo parametri, ki se grafično najbolje analizirajo znotraj ”hišne” aplikacije zdravja. Najbolj zagreti si lahko nastavijo cilje, ter jih tekom ciklov vadb skušajo doseči.

Aktivni uporabniki boste uro polnili vsak začetek tedna. Med aktivne štejem tiste, ki boste iz ure želeli izžeti še spremljanje vaših vzorcev spanja, zaznavo smrčanja in spremljanja ravni kisika v krv. Na podlagi individualnih vzorcev spanja naprava Galaxy Fit3 uporabnikom zagotavlja prilagojen Trening spanja (Sleep Coaching), ki je hudomušno grafično podprt. Jaz sem denimo spal kot lev. 😊

Ne smem mimo klasičnih funkcij ure, kot je sprejemanje klicev, sporočil in kontrolo multimedijske vsebine povezane mobilne naprave. Čeprav vadbena zapestnica ne podpira glasovnih klicev, omogoča pošiljanje vnaprej določenih odgovorov na sporočila. Ljubitelji personalizacije pa boste lahko izbirali med številnimi grafičnimi podobami zaslona.

Zna pa se zgoditi, da bo zagrižene športnike od nakupa ure odvrnil manko vgrajenega sistema GPS, saj bo za sledenje teku še vedno potrebno uporabljati sprejemnik v seznanjenem telefonu, kar zna biti precej nadležno, če ne želite dodatnih obremenitev med aktivnostmi. Prav tako Galaxy Fit3 ne podpira NFC, kar pomeni, da želja o plačevanju z uro slava po vodi. Našteto je odraz pozicioniranja ure znotraj portfelja znamke, kjer se na podlagi cene dodajajo oziroma odvzemajo elementi. Ali res mora biti temu tako?

Ne vedno. Opcij, kako zadovoljiti kupca, je veliko. Verjamem, da bo marsikomu Fit3 spremenil življenje. Nadzor bitja srca, količine stresa ter spanja so za večino posameznikov ključni. In vse to za 79 evrov! Po drugi strani, pa bi Samsung lahko dodatne funkcije ponudil z naročnino, ali pa ceni pristavil par desetakov ter v paketu ponudil še tisti GPS in NFC. Verjamem, da bi se stroški pokrili, če bi le dali možnost uporabnikom ostalih ekosistemov.

Rocco
foto: caranduser.com

Povezani članki

2 komentarjev

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Preberite še
Close
Back to top button