TehnikaTesti

Slušalke Bose QuietComfort

Ne Bose, zakaj!?

Velikokrat so proizvajalci odličnih naprav v dilemi. Ponuditi odlične produkte za nekaj izbrancev, ali jih nekoliko „poslabšati“ in jo nameniti širši publiki. Pred časom se je s podobno zagonetko srečal Nikon. Predstavili so izjemnega Z9, ki res trga gate, a je sakramensko drag (zgolj telo/body vas bo olajšal za šest tisočakov)! Kaj, če bi ljudem ponudili nekaj cenejšega, so si mislili pri Nikonu, a da vseeno ne bi preveč zmanjšali kakovosti. Naredili so Nikona Z8, ki pa je … dobesedno kopija Z9 v kompaktnejšem paketu.


V preteklosti smo v uredništvu že preizkušali Boseove slušalke in se nad njimi več kot navudševali. No in v uredništvo dobimo najnovejši izdelek, ki sliši na ime Bose QuietComfort. Moje prvo vprašanje je bilo, kaj vse so odstranili odličnim slušalkam QuietComfort Ultra, da so prišli do cenejše ušesne napravice? In odgovor je skoraj nič. A po drugi strani so dodali vse tisto, kar smo pri recenzijah Bosea največkrat opozarjali!

V tem trenutku so slušalke Bose QuietComfort najcenejše v njihovem naboru, pa so zato slabše? Nikakor! Meni osebno celo najboljše! V primerjavi z dražjimi slušalkami so odstranili funkcijo spatious (prostorski zvok), ki je sicer res odlična pogruntavščina, a v praksi je ne boste kaj prida pogrešali. Vsaj pri nas smo se večina zedinili. Po drugi strani pa lahko sedaj QuietComfort končno povežete z dvema napravama hkrati!

Po drugi strani so QC ohranile zares fenomenalno nevtralizacijo hrupa, pri čemer s preprostim pridržkom leve ušesne slušalke (čepka) preklopite v funkcijo „Aware“, ki v uho spusti tudi ostale zvoke, občutek pa je, kot da sploh ne bi imeli slušalk v ušesu. Vse prejšnje slušalke so sicer imele dober „touch“, a pri QC so dodali še sila domiseln zvok, ki vam sporoča, ali ste se dobro dotaknili slušalke ali ne. Nekoliko bolj okorna je nastavitev/prilagajanje jakosti zvoka, saj po QC Ultra le podrsate v želeno smer, tu pa je najprej potrebno tapniti zatem pa še enkrat tapniti in zadržati prst na čepku.

Še najbolj nenavadna je bila sprememba, da so se pri Boseu odločili, da QC ne bodo del nabora v aplikaciji, ampak si morate sedaj naložiti novo, in sicer Bose QCE. V njej si lahko nastavite poljubne parametre igranja, od nizkih, srednjih in visokih tonov. Poleg vsega vam QC omogočajo tudi govorne ukaze, kot npr. „hey, headphones … take photo“ in vaš telefon bo napravil fotografijo. Z govornimi ukazi lahko upravljate še: predvajanje skladb, jakost zvoka, način dušenja hrupa iz okolice …

Bose QuietComfort še vedno navdušujejo z odličnim zvokom, odpravili pa so tudi težave glede telefonskih klicev. Sedaj je zvok dovolj glasen, po drugi strani pa se sogovorniki na drugi strani niso nikoli pritoževali nad popačenim ali nerazločnim zvokom. S ceno 179 evrov več kot upravičijo nakup, hkrati se lahko pohvalijo z zelo solidno avtonomijo delovanja (8,5 ur oziroma 24 ur s priloženim eutijem). Čeprav ima Bose v tem trenutku zares pester izbor slušalk, bi si sam, ne upoštevaje cene, izbral ravno te!

HVALIMO

+ čeprav gre za najcenejše Boseove slušalke je zvok še vedno vrhunski
+ povezljivost z dvema napravama hkrati
+ odstranjevalec šuma je odličen
+ zvok pri tapkanju po čepkih
+ nova aplikacija
+ govorni ukazi
+ avtonomija slušalk
+ prileganje ušesom
+ cena
+ kakovost zvoka ob telefonskih klicih
+ brezžično polnjenje etuija
+ čeprav so najcenejše, bi bile prve na seznamu želja

GRAJAMO

– verjetno najslabše Boseove slušalke za uporabo pri športu, kjer boste dosegali višje hitrosti od hoje, saj piš vetra slabo nevtralizirajo
– zakaj je bilo potrebno ustvariti še eno aplikacijo?
– čepki se bodo nekaterim zdeli precej veliki

Boštjan Horvat
foto: caranduser.com

Povezani članki

2 komentarjev

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Preberite še
Close
Back to top button