
Z uvedbo novih kolekcij Aquaracer Professional 200 Solargraph in Aquaracer Professional 100 Solargraph za leto 2026 Tag Heuer še naprej širi uporabo tehnologije, ki kazalce premika s pomočjo sončnih žarkov.
Tehnologija Solargraph, ki je bila predstavljena leta 2023, je to usmeritev še dodatno okrepila, saj je nadomestila običajno menjavo baterij z mehanizmom, ki lahko pretvarja tako naravno kot umetno svetlobo v energijo. Za leto 2026 švicarska manufaktura posebej poudarja prenovljeni model Aquaracer Professional 200 Solargraph 40 mm.

Nove reference so vodotesne do globine 200 metrov in jih poganja kaliber Solargraph TH50-00. Za približno 40 ur delovanja potrebujejo okoli deset minut izpostavljenosti svetlobi, pri polni napolnjenosti pa zagotavljajo do deset mesecev avtonomije.
Titanove različice predstavljajo najbolj tehnično interpretacijo kolekcije. Ref. WBP1184.BF0008 združuje peskano ohišje in zapestnico iz titana razreda 2 z luneto iz titana razreda 5, ki ima izmenično peskano in sončno brušeno površino.

Črna številčnica združuje vodoravne teksture s polarno modrimi poudarki na osrednji sekundni kazalec, lakirani kroni in minutni skali, kar ustvarja močan kontrast z matiranimi titanovimi površinami. Ref. št. WBP1190.BZ0003 ima bolj prefinjen videz zaradi uporabe konstrukcije iz titana razreda 5 s ščetkanimi in poliranimi površinami. Siva številčnica je kombinirana z rožnato pozlačenimi kazalci in indeksi, ki vnašajo toplejše tone, hkrati pa ohranjajo športno identiteto kolekcije.
Oba modela imata prenovljeno enosmerno vrtljivo luneto z ročaji za lažje vrtenje, ravno safirno steklo z dvojno protirefleksno obdelavo ter titanove zapestnice s kljukastimi zaponkami, opremljenimi z dvojnim varnostnim sistemom s pritiskalnimi gumbi in možnostjo podaljšanja. Priporočena prodajna cena je postavljena pri 3.600 evrih za ref. št. WBP1184.BF0008 in 3.800 evrov za ref. št. WBP1190.BZ0003.

Jeklena modela, ref. WBP1117.BA0047 v modri barvi in ref. WBP1118.BA0047 v zeleni barvi, ohranjata enako 40-milimetrsko zasnovo, hkrati pa predstavljata bolj klasično interpretacijo koncepta Aquaracer. Oba jeklena modela poganja isti mehanizem TH50-00 Solargraph, opremljena pa sta s tričlenskimi jeklenimi zapestnicami s satinirano in polirano površino, ki imajo v sponko vgrajen sistem za podaljševanje. Cene znašajo 3.050 evrov.
Poleg modelov s premerom 40 mm TAG Heuer predstavlja tudi novo linijo Aquaracer Professional 100 Solargraph s premerom 28 mm, ki je zasnovana z bolj prefinjenim in nakitu podobnim pristopom, hkrati pa ohranja športni značaj kolekcije. Predstavljeni različici imata črno ali modro številčnico zaključeno z brušenjem v stilu sončnih žarkov, na kateri je po 12 diamantnih indeksov v skupni teži 0,07 karata. Rodirani kazalci in reliefni indeksi izboljšujejo berljivost, hkrati pa ohranjajo prefinjen videz. V ponudbi sta še dva modela s premerom 28 mm, ki imata belo perleščeno številčnico, kar kolekciji dodaja bolj dekorativno noto. Dame pripravite vsaj tri tisočake.
Lansirana kolekcija bo v kratkem na voljo za ogled in preizkus v butiku Slowatch 1991 na Wolfovi ulici v Ljubljani.
Rocco
foto: Tag Heuer
![as-center[728x90]zascitna-oprema](https://caranduser.b-cdn.net/wp-content/uploads/2021/01/as-center728x90zascitna-oprema.gif)

















