Site icon CarAndUser.com

Mehanske ure z najdaljšo rezervo energije navitja

Koliko časa mehanizem ure tiktaka brez dodatnega navijanja, preden se ustavi, je vprašanje za začetek barske debate podobne tisto o porabi goriva avtomobila. Načeloma relavantna, a večinoma brezpredmetna in tehtnega zaključka.

Tisti, ki ste že vsaj malo ”zaplavali” v urarski industriji veste, da časomere lahko ženejo baterije (kvarčni mehanizmi) ali prenosi zobnikov s pomočjo vzmeti (avtomatski ali ročni mehanizmi). Slednji se ponašajo s komponento, ki za uporabnika pomeni rezervo energije navitja ali koliko ur bodo kazalci še delovali, predno bo ta vzmet prenehala delovati.

V principu so nam znane cifre velikoserijskih mehanizmov proizvajalcev ETA in Selitta, ki nudita od dobrih 38 ur, pa vse tja do 80 ur, ko jih malce ”sfrizirajo” dotični proizvajalci. Slabe tri dni zaloge energije je sicer dovolj, da ure prebije vikend, a vendar je občasno bolje imeti več pod pokrovom ohišja. Opazite podobnost, kot pri avtomobilu, kjer je bolje imeti več konjev pod pokrovom motorja.

In kaj nam privržencem manufakture ponujajo. Glashütte Original denimo nudi mehanizem s 100 urami rezerve navitja, ki smo ga že preizkusili v uredništvu. Med odmevnejšimi znamkami sledi IWC s svojim hišnim mehanizmom, ki nudi do 7 dni zaloge oziroma 168 ur. Pohvalno, a za spodje primerke je to le mežik očesa.

Oris Big Crown ProPilot x Calibre 115: 10 dni

Hublot Big Bang MP-11 Sapphire: 14 dni

Bovet Braveheart: 22 dni

A. Lange & Söhne Lange 31: 31 dni

Haute-Rive Honoris I: 41 dni

Hublot MP-05 LaFerrari: 50 dni

Rebellion T2m Zenvo: 58 dni

Vacheron Constantin Traditionnelle Twin Beat Perpetual Calendar: 65 dni

Rocco
foto: arhiv, blagovne znamke

Exit mobile version