Joj, spet umazan ekran, poln prstnih odtisov, kako zdaj to “spucati”? Obstajamo ljudje, ki mrzlično in nenehno čistimo ekran svojih pametnih naprav. A to opravilo zna biti ob uporabi nekaterih “čudežnih” tekočin in robčkov za čiščenje ekranov precej naporno.
Ker sem v uredništvu jaz tisti, ki po navadi tarna nad čistočo svojega pametnega telefona so mi pod nos pomolili WHOOSH! in dejali naj ga preizkusim. Kljub vsem obljubam na embalaži izdelka nisem bil preveč optimističen, da bo tokrat drugače kot pri vseh dosedanjih “čudežnih izdelkih”, in da bo WHOOSH! čistilo, ki bo dejansko delovalo. V paketu Screen Shine duo sta poleg 8 in 100 mililitrskih flašk s čistilno tekočino vključeni še dve mikro krpi in navodila.
Z radovednostjo razprem navodila, jih preletim in kot po navadi izgleda uporaba otročje lahka. Obrišem prah z ekrana, dvakrat razpršim tekočino po priloženi krpici, obrišem ekran, obrnem krpico na suho stran in “spoliram” ekran.
Od tu naprej se običajno začnejo težave. Tekočina pušča madeže, se ne raztopi povsem, ali pa pušča masten sloj, ki je ekstremo privlačen za prstne odtise. A WHOOSH! je pozitivno presenetil! Ekran po opisanem postopku izgleda kot nov, nobenih madežev ali ostankov čistila, občutek na dotik pa je kot pri novem ekranu in tudi prstni odtisi se precej dobro izmikajo čistilu.
Po prvi uporabi in začudenju, kako dobro deluje, sem malce raziskal svetovni splet in ugotovil, da je prav WHOOSH! “uradno” čistilo vseh Applovih trgovin v severni Ameriki. Poleg tega je formula čistila zasnova tako, da ne vsebuje škodljivih sestavin, je brez vonja in deluje antibakterijsko ter kljub svoji čistilni moči ohranja premaze s katerimi so tovarniško premazani ekrani in leče objektivov nedotaknjene.
Matej Grofelnik
foto in video: caranduser.com